Memoriał Apolonii Litwińskiej – wyniki

W weekend odbywał się I Memoriał Apolonii Litwińskiej. Mistrzyni Polski z roku 1961, wspaniałej szachistki, która zawsze bardzo wspierała nasz turniej swoją obecnością.

Pani Apolonia Litwińska na naszym Festiwalu w 2013 roku. Wykonała pierwsze posunięcie w partii Marty Michny z Joanną Majdan.

W styczniu Pani Apolonia niestety odeszła od nas na zawsze. Chcieliśmy uczcić jej pamięć, organizując Memoriał ku jej pamięci…i wydawało się, że nie ma lepszego rozwiązania niż organizacja turnieju w trakcie najsilniejszego Festiwalu szachów kobiecych w Polsce.

Gościem specjalnym była córka pani Apolonii – Marta Litwińska, która wręczyła nagrody zwyciężczyniom. Bardzo dziękujemy za obecność!

Pani Marta wykonała pierwszy ruch w całym Memoriale./Zdjęcie:Wojciech Zawadzki

Po wczorajszych eliminacjach, dziś odbywały się finały grane systemem pucharowym. Po wielu zaciętych partiach, kilku armagedonach i niesamowitych emocjach zwyciężyła gruzińska arcymistrzyni Meri Arabidze🥇 Meri w finale pokonała Oliwię Kiołbasę, której przypadło drugie miejsce🥈

Finalistki I Memoriału A.Litwińskiej – Meri Arabidze i Oliwia Kiołbasa.

W walce o trzecie miejsce pomiędzy Iriną Bulmagą z Rumunii a Moniką Soćko zwyciężyła nasza polska arcymistrzyni.