Zacięta druga runda!

Po wczorajszej bolesnej porażce Polska drużyna miała przed sobą duże wyzwanie. Druga runda od początku była bardzo zacięta, jednak to właśnie Polki miały lepsze pozycje na szachownicach.

Zawodniczki w trakcie drugiej rundy./Zdjęcie: Piotr Klisowski

W pewnym momencie, w miarę jednocześnie, zakończyły się trzy partie – remis w pojedynku Kiołbasy pomiędzy Bulmagą, zwycięstwo Osmak nad Kulon oraz…pierwsza wygrana po stronie Polek – Jolanta Zawadzka wygrała z Laurą Unuk.

To właśnie wrocławska arcymistrzyni, sama Dyrektor Festiwalu, wygrała pierwszą partię dla Polek./Zdjęcie: Piotr Klisowski

W dwóch pozostałych partiach Polki miały bezpieczne pozycje a o wygraną walczyła Karina Cyfka. Wygraną, która przeważyłaby szalę na korzyść Polek! Niestety dla naszej Kadry Narodowej, Meri Arabidze po raz kolejny pokazała jak twardą jest zawodniczką i uratowała trudną końcówkę, a tym samym rundę.

Reszta Świata zdołała utrzymać równowagę punktową i runda druga skończyła się podziałem punktów (w Meczu za wygraną drużyny otrzymują 2 punkty, a za remis po jednym).

Oznacza to, że Drużyna Reszty Świata po dwóch rundach prowadzi 3:1. Jedyną zawodniczką, która po dwóch rundach zgromadziłą komplet punktów jest Iulija Osmak – aktualna wicemistrzyni Europy.

Iulija Osmak z Ukrainy, aktualna Mistrzyni Europy, podczas pierwszej rundy.

Od piątku do niedzieli zawodniczki będą miały przerwę od szachów klasycznych. W piątek o 18:00 zostanie rozegrany Finał turnieju o Puchar Firmy PROBIT, a w weekend zawodniczki będą grały szachy szybkie – rozgrywane jako Memoriał Apolonii Litwińskiej.

Na tych turniejach dołączą do nich Alina Kaszlińska, zeszłoroczna Mistrzyni Europy Kobiet, oraz Julia Antolak, aktualna Akademicka Mistrzyni Świata (on-line).

Zarówno blitz jak i szybkie będą transmitowane na żywo wraz z komentarzem na Twitchu naszego partnera Infoszach. Komentatorami będą WIM Anna Kantane oraz IM Piotr Nguyen.

A od poniedziałku wracamy z trzema decydującymi partiami szachów klasycznych. Zapraszamy do codziennego śledzenia rozgrywek!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.