Mecz Polska – Reszta Świata wystartował!

Po wielu mięsiącach przygotowań oraz oczekiwań Mecz Polska – Reszta Świata rozpoczął się we Wrocławiu. Z czołowymi zawodniczkami globu zmierzy się Polska Kadra Narodowa.

Na rozpoczęciu jak co roku stawiło się wielu znamienitych gości, silnych zawodników, przedstawiciele sponsorów oraz oczywiście Zawodniczki.
Festiwal organizowany jest nie tylko po to, aby doświadczyć fantastycznego widowiska szachowego, ale także by upamiętnić najwybitniejszą polską szachistkę lat 50 i 60 – Krystynę Hołuj-Radzikowską, 17-krotną medalistkę Mistrzostw Polski.

Autor zdjęć: Maria Emelianova

Jednym z gości specjalnych na rozpoczęciu była dwukrotna złota medalistka w strzelectwie – Renata Mauer – Różańska.  Już kolejny rok wspiera nasz turniej i ciepło powitała zawodniczki meczu we Wrocławiu.

Po rozpoczęciu rozpoczęła się pierwsza faza meczu – turniej w szachach Fischera. Drużyna Reszty Świata wyraźnie górowała w drugiej połowie turnieju, co dało im zdecydowane zwycięstwo – 9:3!

Jest jednak także dobra wiadomość dla polskich fanów – najlepszy wynik indywidualny uzyskała GM Monika Socko, która zdobyła aż 5 punktów z 6 partii!
IM Anastazja Bodnaruk również wywalczyła 5 punktów i była najlepsza wśród drużyny Reszty Świata oraz druga w klasyfikacji ogólnej.

Polskie panie będą miały szansę odbić się już jutro rano, bo o 10 rozpoczyna się 1 runda szachów klasycznych! Sporo emocji gwarantowane!