Runda trzecia Meczu Arcymistrzyń

Po weekendzie szachów szybkich, w poniedziałek nastąpił powrót Meczu Arcymistrzyń oraz szachów klasycznych.

Swoją obecnością zaszczycił nas Wojciech Wróbel, Konsul Honorowy Gruzji we Wrocławiu, który wykonał pierwszy ruch dla gruzińsnkiej arcymistrzyni Meri Arabidze, a także wręczył zawodniczkom prezenty z winem, gruzińską spacjalnością.

Uroczyste otwarcie 3. rundy./Zdjęcie: Wojciech Zawadzki

Drugim gościem specjalnym był Przemysław Lichwa, prezes ekstraligowego klubu Wieża Pęgów, który wykonał ruch dla Oliwii Kiołbasy.

Mimo bardzo obiecującego początku partii i obiektywnie świetnej pozycji, Oliwia Kiołbasa przegrała z Meri Arabidze. Może to to gruzinskie wsparcie? W pewnym momencie po prostu wymknęła się spod kontroli Oliwii i mimo ponad pięciogodzinnej walki – punktu nie udało się uratować.

Również w partii Sargsyan-Zawadzka, szczęście nie było po stronie Polki. Tutaj sytuacja miała się nieco inaczej i Anna Sargsyan otrzymała świetną pozycję z debiutu, ale Jola Zawadzka otrzymała realne szanse na ratunek. Niestety, to nie wystarczyło i drużyna Reszty Świata zdobyła drugi pełny punkt.

W pozostałych partiach padły remisy, co oznacza, że Polki przegrały kolejny Mecz i żeby “przetrwać” musiałyby wygrać, i to wysoko, dwa ostatnie pojedynki.

Łatwo na pewno nie będzie, ale liczymy na wspaniałą walkę!
Kolejna, czwarta już, partia zacznie się we wtorek o 15:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.