Drużyny Meczu Polska vs Reszta Świata!

Już jutro oficjalnie rozpocznie się WGM Radzikowska Festiwal 2021! Memoriał Krystyny Hołuj-Radzikowskiej, dziewięciokrotnej Mistrzyni Polski, odbędzie się już po raz 11!

Kolejny raz głównym wydarzeniem Festiwalu będzie Mecz Arcymistrzyń, w którym Polska Kadra Narodowa Kobiet zmierzy się z czołowymi arcymistrzyniami z drużyny Reszty Świata.

Drużyna Polski

Skład Polski jest niezwykle silny i w drużynie mamy niewątpliwie najlepsze arcymistrzynie w kraju.

Polska Drużyna w Memoriale Radzikowskiej.

Liderką drużyny jest Jolanta Zawadzka, która jest również panią dyrektor Festiwalu, oraz numerem jeden polskich szachów kobiecych. Drugi najwyższy ranking ma doświadczona Karina Cyfka, zeszłoroczna Mistrzyni Polski. Na trzecim miejscu mamy Oliwię Kiołbasę, gwiazdę tego sezonu, która w niesamowitym stylu zdobyła medal na Mistrzostwach Europy Kobiet w sierpniu. Według rankingu czwarta jest Monika Soćko, jedyna kobieta w Polsce z tytułem arcymistrza, która jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich szachistek w historii! To że Monika Soćko znajduje się na czwartym miejscu na liście jedynie podkreśla jak silną drużyną jest Polska! Fakt, że listę zamyka aktualna Mistrzyni Polski, Klaudia Kulon, jeszcze bardziej to potwierdza.

Drużyna Reszty Świata

Jak co roku, drużyna Reszty Świata składa się z niesamowicie utytułowanych zawodniczek. To multimedalistki Mistrzostw Świata i Europy oraz Olimpijki.

Drużyna Reszty Świata.

Pierwszym rankingiem legitymuje się Iulija Osmak, ukraińska arcymistrzyni, wicemistrzyni Olimpijska z 2018 roku. Druga na liście jest Meri Arabidze z Gruzji, która jest absolutną rekordzistką pod względem zdobytych medali na imprezach mistrzowskich – 14-krotna medalistka MŚ i ME. Co ciekawe, będzie to już trzeci raz gruzińskiej arcymistrzyni na naszym Festiwalu.

Trzecia szachistka Reszty Świata to Irina Bulmaga, która 2 lata temu uzyskała najlepszym wynik indywidualny właśnie w naszym Festiwalu. Będzie to już jej 4(!) raz na Memoriale Radzikowskiej. Kolejną zawodniczką drużyny gości jest Anna Sargsyan z Armenii, aktualna Akademicka Mistrzyni Świata w blitzu. A listę zamyka słoweńska arcymistrzyni Laura Unuk, siedmiokrotna mistrzyni Słowenii oraz dwukrotna Mistrzyni Świata juniorek.

Jak widać – różnica w średnim rankingu drużyn wynosi zaledwie 3 punkty, więc na pewno walka będzie niezwykle zacięta!

Format Meczu

Mecz będzie składał się z pięciu partii klasycznych i każda Polka zagra z każdą zawodniczką z drużyny gości. Pierwsza runda odbędzie się już w środę, 8. grudnia a w weekend, od piątku do niedzieli, zawodniczki będą grały blitza i szybkie.

Plan Festiwalu:

  • Środa 8.12, o godzinie 15.00 – Otwarcie Festiwalu i 1 runda Meczu Kobiet Polska – Reszta Świata
  • Czwartek 9.12, o godzinie 15.00 – 2 runda Meczu Kobiet Polska – Reszta Świata
  • Piątek 10.12, o godzinie 18.00 – Finał Pucharu PROBITu
  • Sobota 11.12, o godzinie 10.00 – 1 runda Turnieju szachów szybkich
  • Niedziela 12.12, o godzinie 9.30 – Finały turnieju szachów szybkich i turniej pocieszenia
  • Poniedziałek 13.12, o godzinie 15.00 – 3 runda Meczu Kobiet Polska – Reszta Świata
  • Wtorek 14.12., o godzinie 15.00 – 4 runda Meczu Kobiet Polska – Reszta Świata
  • Środa 15.12., o godzinie 10.00 – 5 runda Meczu Kobiet Polska – Reszta Świata i zakończenie Festiwalu

Serdecznie zapraszamy do śledzenia partii na żywo z komentarzem arcymistrza Marcina Tazbira – na pewno będzie ciekawie!

Zapraszamy również na naszą stronę na facebooku, gdzie znajdują się wszystkie aktualności – https://www.facebook.com/wgmradzikowska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.