Drużyna Reszty Świata wygrywa Mecz!

Mecz Polska – Reszta Świata dobiegł do końca i drużyna gości wygrała we wszystkich kategoriach, łącznie z najlepszym wynikiem indywidualnym łączonym oraz w szachach klasycznych. Polki pokazały świetnego ducha drużyny i walczyły do końca o każdy punkt. Na pewno można cieszyć się ze świetnego wyniku naszych młodych zawodniczek – Alicji Śliwickiej i Julii Antolak, które obydwie zakończyły z rankingiem uzyskanym 2419!

Pomimo wygranej na rundę przed końcem, drużyna Reszty Świata utrzymała skupienie i zdołała wygrać również ostatnią rundę. Walka o najlepszy indywidualny wynik w szachach klasycznych trwała do samego końca. Przed ostatnią rundą Jolanta Zawadzka i Irina Bulmaga dzieliły 1 miejsce. Jola nie zdołała wygrać ostatniej partii, jej partia zakończyła się remisem. Wtedy wszystkie oczy zwróciły się na Irinę Bulmagę, która miała lepszą końcówkę z Alą Śliwicką. Lepszą, jednak z ogromnymi tendencjami remisowymi, ponieważ była to końcówka z różnobarwnymi gońcami. Jednak szanse na wygraną są dopóki zapisy nie zostaną podpisane i w końcu Alicja popełniła błąd grając 64. Gc3? Jednak mimo wszystko był to świetny turniej w wykonaniu Alicji, a nikomu nie jest łatwo bronić gorszą pozycję po 4.5 godzinach gry! To była ważna wygrana dla Iriny, ponieważ dzięki niej uzyskała najlepszy wynik w szachach klasycznych.

Alicja dostała nagrodę za najlepszą partię turnieju a zwyciężczynią jeśli chodzi o wynik indywidualny we wszystkich kategoriach, szachach Fischera, szybkich oraz klasycznych, została Anastasia Bodnaruk!

Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich Pań!